Czy pożyczka pod zastaw bez zdolności kredytowej to najlepsze rozwiązanie?

Czy pożyczka pod zastaw bez zdolności kredytowej to najlepsze rozwiązanie?

pożyczka pod zastaw, pożyczka pod zastaw nieruchomości, kredyt pod zastaw, pożyczki pod zastaw

Przy obecnej sytuacji na rynku pracy oraz kosztach życia w naszym kraju, niestety niewiele osób może pochwalić się zdrową, wysoką zdolnością kredytową. Często trzeba ją sztucznie budować, aby móc potem starać się o wyższe sumy. Co jednak w przypadku, kiedy nasz stosunek pracy nie jest do końca wyjaśniony, wykazujemy niskie dochody lub też zdarzyło nam się w przeszłości spóźniać ze spłatą raty za kredyt ? W tym właśnie wypadku pożyczka pod zastaw to najrozsądniejsze rozwiązanie tego problemu. Dzięki temu rozwiązaniu brak pozytywnej zdolności kredytowej nie jest już przeszkodą do otrzymania pomocy finansowej. Firma pożyczkowa będzie miała bowiem gwarancję, że jeżeli nie oddasz otrzymanego wsparcia finansowego, będzie mogła pełnoprawnie zająć to, co zastawiłeś.

Co można zastawić?

Opcji jest tutaj naprawdę wiele, jednak przy wysokich kwotach, wartość zastawionej rzeczy musi być tutaj adekwatnie wysoka. Częstym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Tutaj wartość pożyczki będzie najwyższa, ponieważ jeżeli firma wie, że w przypadku braku spłaty będzie mogła przejąć nieruchomość, to chętnie wypłaci pieniądze w okolicach jej wartości. To ile dokładnie dostaniesz pieniędzy, zależy już od umowy z firmą pożyczkową i warunkach, które wynegocjujesz. Prawdopodobnie nie obędzie się bez rzeczoznawcy majątkowego, który będzie mógł wycenić mieszkanie zgodnie z cenami rynkowymi.

Samochód to często wybierany przedmiot, na który osoby biorą pożyczkę chwilówkę, ponieważ w razie braku zwrotu pieniędzy, firma może szybko przejąć pojazd oraz równie szybko sprzedać go. Skutkuje to całkiem dobrym stosunkiem jego wartości do sumy otrzymanych pieniędzy. Rynek samochodowy jest znacznie bardziej elastycznym rynkiem niż rynek nieruchomości, częściej bowiem ludzie zmieniają samochody niż mieszkania. Kwota pożyczki tutaj również jest uzależniona od wartości Twojego samochodu. Jasne jest, że nie możesz starać się o 50 000 zł, kiedy Twój samochód nie jest wart więcej niż 10 000 zł. Przy jego wycenie prawdopodobnie również będzie potrzebny rzeczoznawca, tak samo, jak wymagała tego pożyczka pod zastaw mieszkania.

Jeszcze jednym wariantem jest pożyczka pod zastaw działki, który jest już przeznaczony tylko dla działkowiczów. Mieszkanie i samochód posiada większość rodzin w Polsce, działki niestety już nie wszyscy. Warto jednak wykorzystać ten fakt i nawet kiedy nie korzystaliśmy z działki od kilku lat, możemy dać ją pod zastaw.

Dlaczego zastaw to tylko forma zabezpieczenia, a nie sprzedaży

Niektóre osoby myślą, że jeżeli wezmą pożyczkę przez Internet i dostaną pieniądze do ręki za swój przedmiot, to wyjdą na tym lepiej, niż sprzedając go osobiście i po prostu nie oddadzą tych pieniędzy. Nic bardziej mylnego, kwota pożyczki pod zastaw nigdy nie będzie odwzorowaniem realnej ceny zastawionego przedmiotu, nieważne czy to samochód, czy też nieruchomość. Firmy dokładnie kalkulują wszystkie warianty, że na pewno na tym zarobią. Dlatego też nie opłaca się nie spłacić swojej pożyczki. Przestrzegamy jednak przed tym, ponieważ można się spotkać z wieloma mylnymi opiniami na ten temat w sieci. Jest to bowiem zwykła pożyczka, w której po prostu gwarantujesz firmie, że pieniądze do niej wrócą, niezależnie czy będą to Twoje raty, czy też rzecz przez Ciebie zastawiona.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności