Pożyczki bez BIK – wady i zalety

Pożyczki bez BIK – wady i zalety

Pożyczki bez bik - wady i zalety. Dla kogo i kiedy jest korzystna pożyczka bez bik i krd?
Kontrolowanie historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej spędza wielu osobom sen z powiek. Co ciekawe sprawdzania w BIK boi się większość ludzi, nawet jeśli nie zdarzyło się im zalegać ze spłatą żadnego zobowiązania. Nie dziwi więc, że firmy pożyczkowe chętnie mają w swojej ofercie popularne pożyczki bez BIK, które przyciągają nawet tych klientów, którzy problemów z BIK-iem nie mają. Problem polega tylko na tym, że jak każdy inny typ zobowiązania pożyczki bez BIK online mają swoje zalety, ale również wady i z tego powodu nie dla każdego są do końca korzystne.

Zalety pożyczek bez BIK

Największą zaletą pożyczki bez BIK jest fakt, że historia kredytowa klientów nie jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej. Trzeba jednak pamiętać, że BIK nie zbiera jedynie negatywnych informacji, ale również te pozytywne. Dlatego można tam znaleźć informacje o opóźnieniach w spłacie, ale również o wszystkich zobowiązaniach, które zostały spłacone na czas, co wręcz może pomóc we wnioskowaniu o większe sumy. 

Pożyczki online bez BIK są przede wszystkim opłacalne dla osób, które przez swoje wcześniejsze zaniedbania mają niekorzystną historię kredytową. W takich sytuacjach są jedynym sposobem na otrzymanie gotówki.

Sprawdź, na czym polega pożyczka bez KRD.

Wady pożyczek bez BIK

Pożyczki bez BIK przez internet pozwalają osobom ze złą historią otrzymać zobowiązanie, którego normalnie by nie dostali. Jednak wszystko ma wady, więc jaka jest ciemna strona tego typu pożyczek? Tak jak pożyczka dla bezrobotnych ma ona główną wadę, jaką jest cena. 

Ze względu na brak informacji na temat historii klienta pożyczki bez BIK przez internet są obarczone dużo większym ryzykiem, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli osoba nie oddała poprzednich pieniędzy na czas, to również z kolejnymi może być różnie. 

Możliwy jest również scenariusz, że osoba starająca się o pożyczkę przez Internet bez BIK nie ma spłaconych poprzednich długów, co znacząco zmniejsza jej wiarygodność przy kolejnych wnioskach o pieniądze. Jednak pożyczkodawca nie ma takich informacji na temat pożyczkobiorców, bo nie sprawdza klientów w BIK ani KRD. Dlatego, aby się zabezpieczyć, pożyczki te mają wysokie oprocentowanie i prowizje, gdyż firmy muszą się liczyć z faktem, że nie wszystkie długi uda im się wyegzekwować od klientów. Oczywiście to nie jest reguła i czasem pożyczki bez BIK można spotkać podobnie jak w chwilówki promocji pierwsza pożyczka gratis, co oznacza, że klient może zwrócić dokładnie tyle, ile pożyczył.

Pożyczki bez BIK - podsumowanie

Podsumowując, pożyczki bez BIK online są idealną opcją dla osób, które w ostatnich latach parokrotnie miały problem ze spłatą długów lub nadal mają niespłacone zobowiązania. Jednak u osób z pozytywną historią kredytową najlepiej sprawdzi się zwykła pożyczka na dowód, gdyż będzie to dla nich tańsze rozwiązanie.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności