Pożyczki bez krd

Pożyczki bez krd

pozyczka bez bikPożyczki bez zdolności kredytowej to temat rzeka. Wiele osób używa pojęć związanych z tym zagadnieniem w sposób niewłaściwy, stąd też wynika wielkie skonfundowanie klientów. Pożyczka bez krd online jest dostępna na rynku Polskim od dawna, choć nie jest tak popularna jak pożyczka bez bik. I tu pojawia się pierwsze pytanie: Czy bik i krd to nie są synonimy? Dużo osób stosuje je jako zamienniki, ale tak naprawdę są to skróty od dwóch różnych instytucji, które działają zupełnie niezależnie. Pomyłki wynikają z faktu, że bik i krd mają dokładnie taki sam zakres działalności, czyli ich zadaniem jest zbieranie informacji na temat historii kredytowej pożyczkodawców, jednak informacje w obu bazach nie muszą i zwykle nie są takie same.

Rejestrów dłużników w Polce

W Polsce mamy trzy rejestry dłużników, czyli inaczej biura informacji gospodarczej (BIG)

  • BIG InfoMonitor ściśle współpracujący z BIK (Biuro Informacji Kredytowej)
  • KRD BIG
  • ERIF BIG

Wszystkie trzy rejestry zajmują się tym samym, czyli zbierają informacje o przebiegu spłaty zobowiązań, które dana osoba wzięła. Konkurują one ze sobą na rynku, dlatego to w gestii pożyczkodawcy jest, z której bazy skorzysta i do której bazy w razie spóźnień w spłacie swojego klienta wpisze. Czasem niektórzy pożyczkodawcy korzystają ze wszystkich trzech baz, jednak większość wybiera jedną lub dwie z nich. Dlatego właśnie informacje w poszczególnych rejestrach nie muszą się wcale pokrywać.

Pożyczka bez krd online

Firmy oferujące pozyczki bez krd online nie sprawdzają swoich klientów w Krajowym Rejestrze Dłużników Biurze Informacji Gospodarczej S.A. (KRD BIG). Ma to swoje zalety szczególnie dla tych osób, które w przeszłości zostały wpisane do tego właśnie rejestru. Jeżeli portal oferuje pozyczki bez krd, oznacza to również, że najprawdopodobniej korzysta za dwóch pozostałych baz, aby oszacować zdolność kredytową i wiarygodność swoich klientów. Dlatego też pożyczka bez krd online jest wyjątkowo opłacalna jedynie dla małe liczby osób, które mają jedynie w tej konkretnej bazie zapisane swoje długi.

Skąd mam wiedzieć, czy figuruję w krd?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie swojej historii w poszczególnych rejestrach jest pobranie raportu o sobie z każdej bazy. Koszt zakupu takiego jednorazowego dostępu to około kilkanaście złoty. Mniej kosztownym sposobem jest sięgnięcie pamięcią wstecz i wypisanie wszystkich zobowiązań, jakie się wzięło wciągu ostatnich 5 lat. Pamiętaj, że tylko opóźnienia dłuższe niż 61 dni są wpisywane do rejestrów dłużników. Jeśli nie spóźniłeś się nigdy więcej ze spłatą w ostatnich 5 latach niż 61 dni to możesz starać się nie tylko o pozyczki bez krd online, ale także każdą inną, bo nie figurujesz w żadnym z rejestrów. Z drugiej strony jeśli zdarzyło Ci się dłużej nie oddawać pożyczki, to warto abyś sobie przypomniał, w jakiej firmie miałeś ten dług. Jeśli uda Ci się przypomnieć sprawdź, z jakich baz ona korzysta. Większość firm podaje takie informacje w zakładce Wymagania lub Q&A. Jeśli firma, której byłeś dłużnikiem nie korzysta z bazy krd, to pożyczka bez krd będzie dla Ciebie trafionym wyborem.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności