Pożyczki dla bezrobotnych. Pomoc czy ryzyko?

Pożyczki dla bezrobotnych. Pomoc czy ryzyko?

pożyczki dla bezrobotnychPożyczki dla bezrobotnych to temat rzeka. Dla wielu osób jest to jedyna szansa na otrzymanie potrzebnej gotówki na start nowego życia, jednak są i tacy, którzy mocno krytykują firmy za udzielanie takich zobowiązań bezrobotnym. Przeciwnicy twierdzą, że w razie nie znalezienia pracy w kolejnych tygodniach klienci narażeni są na poważne konsekwencje, jak np. komornik. Pożyczka dla niepracujących jest bardzo specyficznym produktem finansowym, gdyż jej największa zaleta, jest poniekąd również jej największym zagrożeniem. Pożyczki dla bezerobotnych online są udzielane osobom bez pracy, ale czy to jest ich plus, czy minus to już bardzo sporny temat. Pytanie w takim razie, czy warto podejmować to ryzyko? Czy pożyczka bez dochodów przez internet może okazać się pomocna?

Pożyczki dla bezrobotnych pod lupą

Pożyczka dla niepracujących w zasadzie nie różni się od zwykłej chwilówki czy pożyczki online. Aby ją otrzymać należy złożyć wniosek przez internet i zweryfikować dane poprzez przelew. Formularz jest niemalże identyczny jak przy innych zobowiązaniach, jednak nie zawiera pól dotyczących zatrudnienia. Dlatego właśnie pozyczka dla niepracujących jest dostępna tak naprawdę dla każdego, bo dochody i zatrudnienie nie jest w żaden sposób weryfikowane.

Zastanówmy się teraz, dlaczego pożyczka dla niepracujących może być niebezpieczna. Załóżmy, że pan K. nie ma pracy i brakuje mu pieniędzy na podstawowe wydatki jak żywność, czy też opłaty za mieszkanie. Korzysta z pożyczki dla bezrobotnych i otrzymuje gotówkę. Jednak po miesiącu przychodzi termin spłaty i pan K. nie ma ani pieniędzy na zwrot długu, ani na wydatki związane z kolejnym miesiącem. Co wtedy robi pan K.? Bierze kolejną dwa razy większą pożyczkę. Czy może? Oczywiście, w końcu pożyczki dla niepracujących są często dostępne bez bik, big czy krd. To sprawia, że jego dług rośnie, a w następnym miesiącu sytuacja pewnie się powtórzy, powiększając go jeszcze bardziej. Jest to klasyczny przykład spirali kredytowej, która zaczyna się od tego, że pożyczkobiorcę nie stać na pożyczkę, którą pobiera. Więcej spirali kredytowej znajdziesz w artykułach  „Spirala kredytowa i pożyczki. Jak nie wpaść w pętlę pożyczkową?” i Jak wyjść ze spirali kredytowej?

Jak wziąć pożyczkę dla bezrobotnych, żeby nie żałować?

Jeśli myślisz o wzięciu pożyczki dla bezrobotnych online to na początek zastanów się, czy jesteś pewien, że będziesz w stanie ją spłacić. Ustalenie realnego terminu spłaty jest tutaj najważniejsze, gdyż od tego będzie zależało, czy pożyczka bez dochodów przez internet będzie dla ciebie bezpieczna. Dlatego jeśli nie jesteś pewien, czy uda Ci się zdobyć całą kwotę w miesiąc, to najlepiej weź pożyczkę na raty. Zapewni ona bezpieczną i rozciągniętą w czasie spłatę zobowiązania, a ty zdążysz zebrać potrzebne środki. Jednak jeśli już jest mowa o gotówce, aby wziąć jakąkolwiek pożyczkę musisz być pewien, że Twoja sytuacja w następnych tygodniach się poprawi. Znalezienie pracy to podstawa. Na początek nie musi być to wymagająca, ani wymarzona posada. Ot taka, aby wpadło trochę grosza do domowego budżetu. Gdy zdobędziesz trochę środków, bez problemu będziesz mógł kontynuować szukanie bardziej intratnej i interesującej posady, a także zainwestować w rozwój swojej osoby.

Podsumowując pożyczka dla bezrobotnych jest ciekawą opcją, która na pewno poratowała już wiele osób, które z różnych względów straciły zatrudnienie. Jednak trzeba pamiętać, że pożyczka dla niepracujących to nie jest prezent, ale pieniądze, które trzeba oddać, dlatego powinno się ją brać, tylko wtedy kiedy ma się pewność, że uda się ją spłacić na czas. Podstawą jest to znalezienie zatrudnienia nawet dorywczego, które pomoże wyjść na prostą i spłacić dług.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności