Jak poradzić sobie z wieloma długami?

Długi często spędzają nam sen z powiek, zwłaszcza jeśli nie mamy pomysłu na skuteczną metodę, dzięki której możemy wyjść z zadłużenia. Jednak, jak się okazuje, istnieje wiele opcji, dzięki którym pozbędziemy się tego uciążliwego kłopotu. Sprawdźmy, jak poradzić sobie z długami bez przykrych konsekwencji.

Jak uporać się z długami?

Jeśli mamy niewysokie długi, możemy skorzystać z najprostszej z możliwych opcji, która pomoże nam w pozbyciu się problemu. Jak sobie poradzić z długami? Odpowiedzią na to są pożyczki bez bik, które są dostępne również na naszej platformie. 

Zaciągając takie zobowiązanie, możemy szybko i bezproblemowo uzyskać potrzebną gotówkę, za pomocą której uiścimy wszystkie zaległości. Jest to najskuteczniejszy sposób, jeśli mamy mało czasu na szukanie bardziej skomplikowanych rozwiązań. 

Aby wziąć taką pożyczkę, nie jest konieczne dopełnianie wielu formalności i poświęcanie dużej ilości czasu. Wniosek możemy złożyć przez internet, a wszystkie warunki są bardzo łatwe do spełnienia. Wystarczy być osobą pełnoletnią, mieć ważny dowód osobisty i otrzymywać dochód umożliwiający spłatę raty. Po wysłaniu formularza, musimy tylko potwierdzić tożsamość przelewem online, a firma wyda decyzję pożyczkową. Jeśli jest ona pozytywna, dostajemy określoną kwotę na konto w ciągu kilku godzin lub max. następnego dnia roboczego. 

Jak poradzić sobie z długami, czyli  konsolidacja online

Z wieloma długami możemy poradzić sobie również dzięki pożyczce konsolidacyjnej. Takie zobowiązanie także zaciągamy w firmach pozabankowych, jednak nieco różni się ono od wyżej wspomnianej opcji.

Przede wszystkim konsolidacja umożliwia nam połączenie wszystkich długów w jeden, który będzie posiadał korzystniejsze warunki. Wówczas, np. jeśli mamy kilka kredytów, zaciągamy pożyczkę konsolidacyjną, z której środki są automatycznie przeznaczone na spłatę długów. Dzięki temu pozostaje nam do spłaty tylko jedno zobowiązanie na nowych warunkach, które są bardziej opłacalne. 

Jest to możliwe dzięki wydłużeniu czasu spłaty, co powoduje znaczne zmniejszenie miesięcznej raty. Zyskując takie warunki, spłata pożyczki nie sprawia nam aż takich problemów, jak w poprzednim wariancie z kilkoma kredytami naraz. Ponadto poprawia to naszą historię kredytową w BIK, a tym samym w przyszłości będziemy mieli realne szanse na zaciągnięcie kredytu w banku, np. hipotecznego na zakup mieszkania.

Sprawdź również, jak obniżyć oprocentowanie kredytu

Sposoby na to, jak sobie poradzić z długami

Jak widać takich metod jest kilka i zdecydowanie zalecamy, aby takich problemów nie pozostawiać bez żadnej aktywności. Pozbywanie się długów może być bowiem czasochłonne, ale jest niezbędne, aby odzyskać wolność finansową.