Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych – co to jest? Definicja

Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych (KIDT BIG S.A.) to jedno z biur informacji gospodarczych. Świadczy usługi przyjmowania, przetwarzania i udostępniania informacji gospodarczych o osobach fizycznych i firmach z sektora telekomunikacyjnego. Na rynku działa od 2015 i jego głównym celem jest wsparcie branży telekomunikacyjnej. 

Kto może trafić do KIDT BIG?

Zadaniem KIDT jest gromadzenie informacji na temat długów telekomunikacyjnych klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Aby wpisać dłużnika do rejestru:

  • zobowiązanie musi powstać z tytułu świadczenia telekomunikacyjnego,
  • kwota zadłużenia musi wynosić minimum 200 zł, a termin zapłaty został przekroczony o co najmniej 30 dni oraz 30 dni przed dokonaniem wpisu zostało wysłane wezwanie zapłaty do dłużnika,
  • w przypadku przedsiębiorcy wymagalna kwota musi przekroczyć 500 zł.

Konsekwencją negatywnego wpisu może być brak możliwości skorzystania z dodatkowych środków w postaci chwilówek, pożyczek na raty, czy kredytów bankowych. Również inne firmy mogą nam odmówić skorzystania z usług abonamentowych.

Jak sprawdzić swoje dane w KIDT BIG?

Aby skorzystać z usług KIDT BIG, należy skontaktować się z biurem za pomocą formularza kontaktowego lub poprzez infolinię (41) 3335000. Następnie otrzymamy mailem lub pocztą propozycję umowy o współpracy. Po odesłaniu podpisanego egzemplarza otrzymamy drogą mailową dane do logowania do serwisu. W ostatnim kroku dzwonią konsultanci, żeby zapisać na termin szkolenia, które dotyczy korzystania z KIDT SA.

Za pomocą KIDT BIG możemy uzyskać dostęp do dwóch raportów:

  • Raport o sobie – dostępne informacje na nasz temat, które są przetwarzane przez KIDT BIG
  • Raport z rejestru zapytań – kto pytał o nasze dane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Pobranie raportu raz na 6 miesięcy jest bezpłatne. Każde kolejne to jednorazowa opłata wynosząca 10,50zł.

Sprawdź także inne definicje ze słownika Credy: