Pożyczka z gwarantem – czy warto?

Pożyczka z gwarantem – czy warto?

Co zrobić w sytuacji, w której potrzebujesz pożyczyć dodatkowe środki, a nie masz wystarczającej zdolności kredytowej lub masz komornika? Jednym ze sposobów uzyskania gotówki może być pożyczka z gwarantem. W artykule przeczytasz, na czym polega to rozwiązanie i w jaki sposób możesz z niego skorzystać.

Kto to jest gwarant?

Gwarant to po prostu poręczyciel lub inaczej żyrant, czyli osoba, która potwierdza możliwość spłaty zobowiązania zamiast pożyczkobiorcy, jeżeli ten nie wywiąże się z zapisów umowy. Z punktu widzenia pożyczkodawcy gwarant stanowi zabezpieczenie spłaty pożyczki. Odpowiedzialność gwaranta, za regulowanie rat jest taka sama, jak w przypadku osoby pożyczającej gotówkę.

Kto może zostać gwarantem?

Gwarantem pożyczki może zostać każda osoba fizyczna, która spełni określone wymagania pożyczkodawcy. Najczęściej musi to być dobra historia kredytowa, czyli brak negatywnych wpisów w BIK lub KRD. Brak zaległości ze spłatą zobowiązań w przeszłości to jeden z kluczowych wymogów. Dodatkowo musi to być osoba wiarygodna finansowo, czyli mieć np. stałe zatrudnienie. Odpowiednia zdolność kredytowa jest potwierdzeniem tego, że gwarant pożyczki poradzi sobie ze spłatą zobowiązania. Warunkiem koniecznym może być również posiadanie rachunku bankowego.

Gwarantem pożyczki może zostać osoba, która:

  • jest pełnoletnia,
  • ma pesel i polskie obywatelstwo,
  • posiada ważny dokument tożsamości,
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych.

Należy również pamiętać, że pożyczka z gwarantem obciąża również zdolność kredytową samego poręczyciela, dlatego może utrudnić mu uzyskanie kolejnych pożyczek. Decyzję o zostaniu gwarantem powinny podjąć tylko takie osoby, które mają pewność, że pożyczkobiorca będzie wywiązywać się z warunków podpisanej umowy. 

pożyczka z gwarantem online

Na czym polega pożyczka z gwarantem?

Pożyczka z gwarantem to zobowiązanie finansowe z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci poręczyciela. Rozwiązanie to pozwala ubiegać się o pożyczkę osobom zadłużonym lub takim, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej. Gwarancja w tej sytuacji ma zmniejszyć ryzyko kredytowe podczas udzielania pożyczki. Przede wszystkim dlatego, że interes pożyczkodawcy zostaje dodatkowo zabezpieczony przed niewywiązaniem się dłużnika z umowy. Co ważne gwarant ma obowiązek spłaty zobowiązania niezależnie od tego, jaki jest powód zaprzestania regulowania zobowiązania przez pożyczkobiorcę. Interes pożyczkodawcy chroniony jest również w przypadku śmierci dłużnika. 

Pożyczka z gwarantem online – jak otrzymać?

Pożyczkę z gwarantem można uzyskać również online, dzięki temu proces odbywa się według uproszczonych procedur. Taką możliwość dają m.in. firmy pożyczkowe. Jedyną różnicą pomiędzy pożyczką bez zabezpieczenia a taką z gwarantem jest to, że we wniosku musimy dodatkowo uzupełnić dane poręczyciela. Po prawidłowym uzupełnieniu formularza następuje kontakt telefoniczny. Firma pożyczkowa dzwoni do pożyczkobiorcy i gwaranta, żeby potwierdzić dane z wniosku online. W ten sposób badana jest również wiarygodność osoby poręczającej. Bardzo często pożyczki z gwarantem nie wymagają przedstawiania dokumentów dochodowych. A sama pożyczka udzielana jest tylko na podstawie oświadczenia. Im mniejsza kwota, tym łatwiej uzyskać dodatkową gotówkę. Sprawdź również inne formy zabezpieczenia kredytu gotówkowego

Pożyczka z gwarantem przez internet – korzyści

Pożyczka z gwarantem to bardzo często jedyny sposób na to, aby uzyskać dodatkową gotówkę. Brak zdolności kredytowej lub problemy ze spłatą poprzednich zobowiązań mogą nam blokować dostęp do ofert pożyczkodawców. Czy warto w takiej sytuacji skorzystać z pożyczki z gwarantem? Oczywiście tak. Rozwiązanie to może być dla nas opłacalne. Bardzo często koszt takiej pożyczki jest niższy, niż w przypadku tradycyjnych ofert, bo często proponowane są na preferencyjnych warunkach. Taka pożyczka to mniejsze ryzyko dla pożyczkodawcy, dlatego jest chętnie udzielana. Czasem to też jedyny sposób na to, żeby wyjść ze spirali długów i spłacać pożyczkę na lepszych zasadach. Oczywiście, jak każde zobowiązanie finansowe, musi zostać przemyślane, bo tylko wtedy jest bezpieczne. 

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

  • Spersonalizowane oferty
  • Najlepsza oferta na rynku
  • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności