Pożyczki dla osób pracujących za granicą

Pożyczki dla osób pracujących za granicą

Kredyty dla osób pracujących za granicą nie są popularnym produktem bankowym. Mimo tego, że zarabiamy więcej, mamy też wyższe koszty utrzymania. W tym przypadku zdecydowanie łatwiej uzyskać pożyczkę. Jakie należy spełnić wymagania, aby złożyć wniosek o pożyczkę dla osoby pracującej za granicą? Sprawdź, czy masz szansę otrzymać dodatkową gotówkę w polskim banku lub firmie z sektora pozabankowego. 

Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą - czy jest możliwy?

W przypadku osób pracujących za granicą najtrudniej do uzyskania będzie kredyt hipoteczny, który aktualnie występuje w ofercie jedynie dwóch banków. Zgodnie z Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego kredyt hipoteczny może być udzielony wyłącznie w tej walucie, w której kredytobiorca osiąga dochód. Przykładowo, jeżeli pracujesz w Niemczech i dostajesz wynagrodzenie w euro, to możesz wnioskować jedynie o kredyt hipoteczny w euro

W teorii łatwiej będzie uzyskać kredyt gotówkowy, bo przynajmniej dostępny jest we wszystkich bankach. W praktyce nie jest to jednak wcale takie proste. Wymagana jest zdecydowanie wyższa zdolność kredytowa oraz szczegółowe udokumentowanie naszych dochodów. Konieczne będzie przedstawienie zagranicznego PIT oraz potwierdzenie wpływów na konto bankowe. Kredytobiorca musi mieć również dobrą historię kredytową, negatywne wpisy w bazach dłużników przekreślą szansę na otrzymanie kredytu w każdym banku. 

Pożyczka dla osób pracujących za granicą - jakie są warunki?

W zdecydowanej większości przypadków sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki będą jedynie pozabankowe pożyczki dla osób pracujących za granicą, które również mają swoje ograniczenia. Przede wszystkim, aby otrzymać dodatkowe środki, należy przedstawić miejsce zamieszkania na terenie Polski. Jeżeli przenieśliśmy rezydencję podatkową do innego kraju i wymeldowaliśmy się z mieszkania w Polsce, to uzyskanie pożyczki nie będzie możliwe. Warunkiem jest również: 

 • ukończenie 18 lat i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, granica wieku może być wyższa w niektórych firmach pożyczkowych,
 • polski numer telefonu komórkowego,
 • konto osobiste w polskim banku z elektronicznym dostępem.

kredyt dla osoby pracującej za granicą

Kredyt dla osoby pracującej za granicą - jakie dokumenty?

Oczywiście firmy pożyczkowe w stosunku do osób pracujących za granicą stosują również mniej restrykcyjne wymagania niż banki. Proces jest również uproszczony i w całości odbywa się online, więc wniosek możemy złożyć z dowolnego miejsca. Tak samo, jak w przypadku polskich obywateli, zazwyczaj nie wymaga się przedstawiania dokumentów potwierdzających zatrudnienie oraz uzyskiwany dochód. Nie ma zatem konieczności przedstawiania zaświadczeń od pracodawcy. Oczywiście jest wymóg posiadania ważnego polskiego dowodu osobistego i bez tego dokumentu złożenie wniosku nie będzie możliwe. 

Szybka pożyczka dla osób pracujących za granicą - jak złożyć wniosek?

Dla osób pracujących za granicą najbardziej wygodnym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku online, który nie wymaga wizyt w stacjonarnych oddziałach firm. Procedura uzyskania pożyczki jest taka sama jak w przypadku klientów z Polski. Do wyboru mamy dwa rozwiązania. Wejść na stronę konkretnej firmy i złożyć wniosek lub o wiele szybciej, czyli poprzez stronę porównywarkę pożyczek, którą udostępniają firmy pośredniczące. Plusem tego rozwiązania jest to, że za pomocą jednego wniosku składamy zapytanie do kilku pożyczkodawców pozabankowych. Tym samym zwiększamy szansę na otrzymanie pożyczki. Wniosek należy uzupełnić o podstawowe dane:

 • imię i nazwisko, adres zameldowania i zamieszkania,
 • numer PESEL,
 • serię, numer dowodu osobistego, data ważności,
 • numer telefonu komórkowego,
 • numer osobistego rachunku bankowego,
 • wysokość dochodów,
 • liczbę osób na utrzymaniu. 

W kolejnym kroku konieczne będzie potwierdzenie własnej tożsamości. Jednym z najprostszych sposobów jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na 1 zł, dzięki któremu firma pożyczkowa porówna dane z wniosku z tymi, które pojawią się w przelewie. 

Jak znaleźć pożyczkę dla osób pracujących za granicą?

Dobrą informacją jest to, że głównym polem działania firm pożyczkowych jest Internet. Wszystkie oferty znajdziemy online, co wcale nie oznacza, że jest to łatwe zadanie. Na rynku działa bowiem ponad kilkudziesięciu pożyczkodawców, więc często może przerażać liczba dostępnych ofert. Jak zatem dopasować ofertę do własnych potrzeb? W tym przypadku najlepiej skorzystać z rankingu pożyczek online lub porównywarki internetowej. Dzięki temu w bardzo szybki sposób zestawimy najbardziej kluczowe parametry dostępnych rozwiązań. Zdecydowanie jest to najłatwiejszy sposób poruszania się wśród ofert w sektorze pozabankowym. 

Pożyczka dla osób pracujących za granicą - wady i zalety

Pożyczka dla osób pracujących za granicą, jak każda pożyczka ma swoje wady i zalety. Duża dostępność ofert i łatwość w zaciąganiu tego typu zobowiązań może mieć swoje plusy i minusy. Do zagrożeń zaliczyć możemy sytuację, w których przestaliśmy kontrolować nasze długi, bądź doprowadziliśmy do sytuacji, w której kolejna pożyczka spłaca poprzednią. W przypadku ryzyka powstania spirali zadłużenia trzeba, jak najszybciej rozważyć np. pożyczkę konsolidacyjną. Kiedy jednak podchodzimy odpowiedzialnie do domowego budżetu i rata jest przemyślana, to łatwość procesu i brak skomplikowanych formalności to zdecydowany plus rozwiązań dostępnych online.

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

Znajdź najlepsze pożyczki w 2021 roku

 • Spersonalizowane oferty
 • Najlepsza oferta na rynku
 • Brak opłat

Szybka odpowiedź / Minimum formalności